Rozhovor s Boleslavem Buzkem – předsedou Radostného Česka a kandidátem do EP

Jak jsi začal podnikat a jaké to máš teď?

Drsné i zábavné. Jako student jsem si přivydělával tvorbou počítačových her a zpracováním účetnictví. Tehdejší účetní software mi nevyhovoval a začal jsem vyví­jet vlastní. Na konci 90. let to skončilo sys­témem Premiér, ze kterého vyrostla společ­nost s ročním obratem kolem 50 milionů. V průběhu toho jsem se také podílel na vývoji serveru Úschovna.cz.

Jak lze skloubit tolik aktivit s životem „na konci světa“ ve Frýdlantu nad Ostravicí?

V době internetu v kombinaci s vývojem SW můžeš pracovat třeba z Tasmánie. Pod­statné je mít spoleh na parťáka, který tě za­stoupí při osobních schůzkách. A to já mám. (úsměv)

Co tě v životě naplňuje?

Láska, dobré vztahy a veškerá činnost, která má nějaký pozitivní výsledek. Rád zkoumám nepoznané.

Jsi „EET rebel“ a velký kritik současné vlá­dy. Co ti nejvíc vadí?

EET je založeno na represi a okrádání o čas. Prostě komunistická prasárna. Rád jezdím do Amazonie mezi Indiány. Kdyby se u nich objevil vyšinutý magor jako Babiš nebo Schillerová, který by jim neustále něco přikazoval a prznil život, v rámci zachování zdravého kmene by ho okamžitě hodili kro­kodýlům.

Proč ses dal na politiku? Někdo by si mohl říci „má to vůbec zapotřebí“?

Politiku jsem sledoval už od dětství. I když nám zde vymývali komouši mozky, něco tu nesedělo. Pomocí polské TV, Svobodné Evro­py a selského rozumu se dalo poskládat, že největší lháři, zloději a vrazi jsou komunisté. Když se objevil Babiš a jeho šíření nenávisti, řekl jsem si: „ty rudé kur… už jsou tady zas, tak s tím zkus něco udělat.“

A máš pocit, že se ti to daří?

Je to o naději. Kdybych to alespoň nezku­sil, vyčítal bych si to. Jak říkal Václav Havel: „Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl, bez ohledu na to, jak to dopadne.“

Jak vidíš budoucnost EU?

Zkostnatělá socialistická EU musí zeštíh­lit na úroveň zóny volného obchodu a pracovních sil. Větší spolupráce je mož­ná pouze v oblasti bezpečnosti, vědy a školství. Jinak hrozí exit více zemí, než jen Británie. Ještě jeden citát, tentokrát od Churchilla: „Deset tisíc vyhlášek a na­řízení způsobí absolutní neúctu k právu“. A v Británii to způsobilo neúctu k EU.

Jsi fanda do nových technologií. Jezdíš Teslou X, máš letadlo Cirrus SR 20, vyvíjíš software. Nemáš ale pocit, že už jsme moc „zdrátovaní“?

Technologie mají sloužit lidem. Ne opač­ně. Pokud se tyto technologie začnou zneužívat proti lidem, tak jak to dělají v totalitní Číně bodovým hodnocením obča­nů, je to cesta do pekel. Souhlas.

Hodně cestuješ. Kam nejraději, s kým a proč?

Střídavě potápění, s rodinou, nebo do džun­gle. Nejraději mám Amazonii. Pro mě jsou to takové dokonalé mentální lázně. Po po­bytu tam se cítím vždy o 10 let mladší a plný elánu. A rád chodím po horách.

Jaké výzvy před tebou teď leží?

V práci vytvořit nový produkt, v politice úspěšně bojovat proti oligarchům a levi­covým zlodějům a v osobní rovině výcvik a zkoušky na pilotování podle přístrojů. A dál budu snít o trvale svobodném a radost­ném Česku s minimálním zásahem státu do našich životů.

Tak hodně štěstí Bolku!

 

0 odpovědí

Zanechat komentář

Chcete se přidat do diskuze?
Přidejte se!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *