Postoj strany Radostné Česko k EU

Radostné Česko je proevropské a reformní

Budoucnost Česka je v obchodu s Evropou a může být zajišťován na základě spolupráce na půdorysu Evropské Unie. Ta se ovšem musí radikálně změnit do podoby, kterou měla před Lisabonskou smlouvou. V případě reforem musí být Česko v tvrdém jádru, aby mělo slovo při nutných reformách unie. Musí se snížit počet Generálních ředitelství a nařízení, které jsou centrálně řízené z Bruselu, a rozhodování se má vrátit členským zemím. Užší spolupráce je nutná při obraně a kontrole vnějších hranic unie. Česká republika patří historicky na Západ již od středověku. Vývoz do EU tvoří 85 %. Zóna volného obchodu, volný pohyb pracovních sil i osob je pro rozkvět země ideální. Ale! Současná EU je příliš „socialistická“ s nabobtnalou byrokracií, přílišným přerozdělováním i pokusy např. s nesmyslnými nucenými kvótami příjmu uprchlíků.

Reformy nebo odchod z EU?

Pro Česko je nyní nejvýhodnější pokusit se s proreformními frakcemi v EU spolupracovat na jiném, prorůstovém a trvale udržitelném směřování. Pokud se to nepovede, můžeme „odejít bez placení“ např. v roce 2024, kdy se staneme plnými plátci do socialistického molochu. V tu dobu ovšem moloch už nemusí být socialistický. Právě díky proreformním skupinám, které – doufejme – uspějí ve volbách do Europarlamentu.

Pomáhat, obchodovat, získat respekt

Aktivní ekonomická diplomacie, podpora menších a středních českých firem v zahraničí, především v zemích, kde má podpora politika či diplomata smysl, především v Asii a Africe. Je zbytečné platit ekonomické diplomaty v EU, kde si podnikatelé pomohou sami. Obchod nesmí jít proti obhajobě lidských práv. Respekt vzbuzuje trvání na vlastních zásadách, ne ohýbání hřbetu v Číně nebo Kazachstánu.

0 odpovědí

Zanechat komentář

Chcete se přidat do diskuze?
Přidejte se!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *