Základním pilířem zdraví Radostného Česka je prevence

Následující týden se budeme věnovat tématu zdravotnictví. Základním pilířem Radostného Česka je prevence. Cílem je kvalitnější zdravotnictví včetně garantované péče a vitální společnosti. Prolíná se zde pět oblastí: zdravotnictví, sport, školství, finance a životní prostředí.

Z dlouhodobého hlediska chceme nasměřovat českou populaci tak, aby se posunula hranice průměrného věku Čecha prožitého ve zdraví ze současných 63 let na minimálně 70 let. Od roku 1960 nedošlo téměř k žádnému posunu. Češi sice žijí déle, ale od 63 let v utrpení jako chronicky nemocní.

V materiálech Světové zdravotnické organizace se správně připomíná, že zdraví nevzniká v nemocnicích. Tam se jen s velkým úsilím a se značnými náklady napravuje to, co se už pokazilo. Většinou ani nenapravuje, ale spíše udržuje v utlumeném stavu.

Zdraví vzniká v rodinách, ve školách a na pracovištích. Všude tam, kde se lidé rodí, žijí, pracují i odpočívají, trápí se i radují a stárnou. Právě tam je žádoucí věnovat udržení a rozvoji zdraví mnohem větší pozornost i úsilí než dosud. Významným faktorem na lidské zdraví je i stres. Dlouhodobý stres může přivolat i fatální onemocnění.

Stát by proto neměl v žádném případě své občany nijak zbytečně stresovat. Ukázkovým příkladem vadného zákona je zákon o EET, který je založen na stresu a faktoru strachu a dopadá na poctivou většinu.

V následujících příspěvcích se budeme věnovat i novým metodám a otevřeme i téma ohledně léčení těžkých závislostí a traumat indiánskou liánou duše – ayahuascou.

0 odpovědí

Zanechat komentář

Chcete se přidat do diskuze?
Přidejte se!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *